Alior Bank przejmuje część Banku BPH

2016-04-04 17:28:38, komentarzy: 0

Przejęcie wydzielonej części ma nastąpić do końca 2016 roku. Umowa zawarta z grupą GE Capital przewiduje nabycie całości Banku BPH z wyjątkiem kredytów hipotecznych oraz BPH Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.


W wyniku transakcji, Alior Bank umocni swoją pozycję na rynku. Aktywa banku po połączeniu będą wynosiły około 60 mld zł, co spowoduje, że Alior znajdzie się na 9. miejscu w sektorze bankowym. Jednocześnie na rynku consumer finance Alior Bank stanie się drugim podmiotem, a trzecim pod względem sieci dystrybucji.

 

Według planów, Alior Bank ma położyć jeszcze większy nacisk na nowe technologie, innowacje oraz wdrażanie nowych produktów i usług. Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku powiedział, że  przejmując wydzieloną część Banku BPH, Alior przejmuje kredyty o wartości 8,5 mld zł oraz depozyty w wysokości 12,5 mld zł.

 

Zgodnie z oficjalnym komunikatem podanym przez Alior Bank, zawarcie umowy jest zgodne z konsekwentnie realizowaną strategią rozwoju i pozwoli na dalszy wzrost efektywności.

 

Polecana oferta: Konto 360° w Banku Millennium 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Masz pytania? Prosimy
o wypełnienie
formularza kontaktowego
 
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW