Boże Narodzenie coraz zdroższe

2019-12-22 15:34:05, komentarzy: 0

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Dla większości z nas jest to czas, który możemy spędzić w gronie rodziny i odpocząć od codziennych obowiązków. Przygotowania idą „wielką parą” i większość prezentów jest już kupiona.

 

Okazuje się jednak, że tegoroczne święta będą miały słodko-gorzki smak. Radość przeplata się z problemami finansowymi, których wielu nie uniknie.

 

Deloitte przeprowadziło badanie, którego wynik pokazuje, że typowa polska rodzina przeznaczy na zbliżające się święta średnio 1521zł. Jest to 5-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Obliczono, że z kwoty tej 550zł zostanie wydane na prezenty. Wzrost wydatków spowodowany jest w dużej mierze wzrostem cen żywności, który jest wyższy niż rok temu.

 

Na przyczyny podwyżek cen raczej wpływu nie mamy. Możemy jednak, choć trochę, ograniczyć ich skutki.

 

Przede wszystkim należy dobrze przygotować listę świątecznych zakupów, a następnie się jej trzymać. Dobrze jest również zastanowić się nad tym, gdzie potrzebne nam produkty kupimy najkorzystniej.

 

Jeśli istnieje ryzyko, że sfinansowanie świąt może stanowić dla nas problem, pamiętajmy, że istnieje kilka możliwości, z których można skorzystać płacąc za świąteczne zakupy.

 

W przypadku prezentów korzystna może się okazać opcja zakupów na raty. Te często są nieoprocentowane. Inną możliwością jest płacenie za zakupy kartą kredytową. Pozwoli to na odłożenie płatności w czasie, gdyż z reguły banki dają 52 dni na uzupełnienie karty. Płatność za pomocą karty kredytowej można rozłożyć również na raty, co dodatkowo ulży domowemu budżetowi.

 

W zakresie kart kredytowych ciekawą ofertę ma Bank Citi Handlowy. Można w nim złożyć w nioski o karty kredytowe dopasowane do naszych potrzeb. Do dyspozycji mamy: 

 • Karta kredytowa Citi Simplicity z bonem do wykorzystania 400 zł w sklepie mi-home.pl Wniosek TUTAJ
 • Karta kredytowa Citi Simplicity z rabatami do 50% u 300 partnerów, nagrody za punkty i niespodzianki. Wniosek TUTAJ
 • Karta kredytowa Citibank z bonem o wartości 400zł do sklepów Biedronka. Wniosek TUTAJ (oferta do 22.01.2020)
 • Karta kredytowa Citibank z dostępem do platformy Tidal na 2 lata bez opłat oraz dostępem do przedsprzedaży w Live Nation Wniosek TUTAJ
 • Karta kredytowa Citibank z voucherami 300zł do sklepów Rossman. Wniosek TUTAJ
 • Najbardziej popularny obecnie produkt: Karta kredytowa Citi Simplicity ze smartfonem LG K30! Wniosek TUTAJ
 • Również Bank BNP Paribas oferuje Kartę Kredytową Mastercard z bonami do Biedronki o wartości do 400zł. Wniosek TUTAJ (oferta ważna do 31.12.2019)

 

Innym sposobem wspomagania budżetu domowego przy organizacji świąt są pożyczki, tak zwane „chwilówki”, z których Polacy bardzo chętnie i coraz częściej korzystają. Biorąc pod uwagę tę mozliwość, należy trzymać się kilku prostych zasad. Przede wszystkim dokładnie przeczytać ofertę, porównać to, co oferują poszczególne firmy pożyczkowe i wybrać to, co najbardziej nam odpowiada.

 

Większość firm oferuje nowym klientom pierwszą pożyczkę za darmo. Oddaje się dokładnie tyle, ile się pożyczyło. Ale uwaga! Te pożyczki darmowe są tylko wówczas, gdy spłacimy je w terminie! Choćby niewielka zwłoka powoduje naliczanie odsetek. Z reguły na spłatę takiej krótkoterminowej pożyczki jest 30 dni. Kwoty pierwszych pożyczek wahają się od 500zł do nawet 3000zł. Warto więc pożyczyć tyle, ile wiemy, że na czas będziemy w stanie spłacić, np. po najbliższej wypłacie. Pożyczki ratalne darmowe już nie są. Oprocentowanie tych pożyczek oraz takich, które nie są objęte promocją, jest z reguły bardzo wyskie.

 

Świetną promocję do końca grudnia ma Smart Pożyczka. Więcej o niej TUTAJ.

 

Z innych promocyjnych pożyczek, z których pierwsza jest darmowa, wyróżnić można:

 

 • Halopożyczka z pierwszą pożyczką do 2 000 zł na okres 30 dni. Wniosek TUTAJ.
 • Miloan pierwsza pożyczka do 2500 zł. Wniosek TUTAJ
 • LendOn.pl pierwsza pożyczka do 3000 zł. Wniosek TUTAJ
 • ViaSMS Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 1500 zł. Wniosek TUTAJ
 • PożyczkaGO.pl pierwsza pożyczka do 2000 zł. Wniosek TUTAJ
 • Alegotówka.pl pierwsza pożyczka od 500 do 2000 złWniosek TUTAJ
 • Ferratum Money. Wniosek TUTAJ
 • Szybka Moneta pierwsza pożyczka na kwotę 3000 zł. Wniosek TUTAJ
 • Kasa Tak! Wniosek TUTAJ
 • Net Credit pierwsza darmowa pożyczka udzielana jest do 3000 zł. Wniosek TUTAJ
 • Visset.pl Pierwsza pożyczka do 1000 zł. Wniosek TUTAJ

 

 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Kategorie wpisu: kredyty, pozyczki
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Masz pytania? Prosimy
o wypełnienie
formularza kontaktowego
 
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW