Czy kredyt konsolidacyjny ma sens?

2016-03-23 11:38:11, komentarzy: 0

Kredyt konsolidacyjny to inaczej zamiana kilku kredytów na jeden, spłacający wszystkie dotychczasowe zobowiązania. Brzmi nieźle. Jednak przed podjęciem decyzji, czy warto się o takie kredyt starać, należy rozważyć wszelkie „za” i „przeciw”.


Niewątpliwą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest możliwość spłacania znacznie niższych comiesięcznych rat niż dotychczas. Poza tym, spłaca się jeden kredyt, a nie kilka.


Jak więc zarabia na tym bank?


No właśnie, bank też musi skorzystać, więc gdzieś musi być „haczyk”. W przypadku kredytu konsolidacyjnego jest to znaczne wydłużenie czasu spłaty zobowiązania, co z jednej strony jest korzystne dla kredytobiorcy, gdyż obniża jego comiesięczną ratę, a z drugiej strony korzystne dla banku, który ostatecznie otrzyma więcej pieniędzy z tytułu odsetek. Zachęcam do skorzystania z kalkulatora, który pomoże podjąc decyzję. Oferta kredytów konsolidacyjnych dostępna jest tutaj.


Podsumowując:


  • Kredyt konsolidacyjny może pomóc kredytobiorcy w osiągnięciu „płynności” finansowej (warto jednak zaoszczędzone na wysokości raty kredytu pieniądze odpowiednio zainwestować),
  • Kredyt konsolidacyjny jest ostatecznie jednak droższy niż spłacanie kilku mniejszych kredytów, dotychczas zaciągniętych.


Wnioski:


  • Kredyt konsolidacyjny jest dla osób, które w danym momencie nie mogą splacać rat 
    w dotychczasowej wysokości i aby je obnizyć, gotowe są ponieść dodatkowe koszty, lecz rozłożone w czasie,
  • Kredyt konsolidacyjny dobrze jest połączyć z rozsądnym inwestowaniem kwoty zaoszczędzonej na wysokości raty,
  • Nie warto zaciągać kredytu konsolidacyjnego tylko po to, by mieć do spłacania jedną ratę, a nie jak dotychczas kilka, gdyż w ogólnym rozrachunku jest to rozwiązanie droższe.
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Masz pytania? Prosimy
o wypełnienie
formularza kontaktowego
 
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW