Jakie konto osobiste wybrać?

2013-04-19 15:12:53, komentarzy: 0

Trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie Które konto bankowe jest najlepsze.  Każde ma swoje plusy i minusy. Obecnie na rynku istnieje bardzo szeroka oferta kont osobistych dlatego też trudno jest wybrać tą, która jest najbardziej odpowiednia.


Przed dokonaniem wyboru należy dobrze się zastanowić przede wszystkim nad tym do czego ma nam to konto służyć, jakie są nasze wymagania i oczekiwania oraz jakie mamy priorytety, czyli co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze przy wyborze konta osobistego.


Większość osób obecnie poszukuje oszczędności, a więc i darmowego konta bankowego. Jednak coraz mniej można takich znaleźć. Te, których prowadzenie jest darmowe, często zawierają dodatkowe opłaty, np. za posiadanie kart płatniczych.


Na co więc zwrócić uwagę?


  1. Ile kosztuje prowadzenie konta?
  2. Jaka jest pobierana opłata za posiadanie karty płatniczej?
  3. W jakiej wysokości pobierana jest prowizja od wypłaty z bankomatów własnych/obcych?
  4. Czy konto posiada oprocentowanie?
  5. Czy daje możliwość wnioskowania o usługi online? (np. kredyty, ubezpieczenia, karty)
  6. Czy pozwala na samodzielne zakładanie lokat poprzez internet?


Oczywiście nie wszystkie powyższe punkty będą tak samo ważne dla każdego, dlatego właśnie nie istnieje pojęcie najlepszego konta osobistego.


Coraz popularniejsze są konta w bankach internetowych lub też takich, które posiadają stacjonarne oddziały, ale do których jednym z kanałów dostępu jest internet. 


Jeżeli masz pytania dotyczące kont bankowych lub potrzebujesz porady, skorzystaj z formularza kontaktowego zamieszczonego tutaj.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Masz pytania? Prosimy
o wypełnienie
formularza kontaktowego
 
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW