Od lutego darmowe rachunki bankowe

2017-02-20 12:32:43, komentarzy: 0

Nowelizacja ustawy o usługach płatniczych wprowadza bardzo istotną zmianę dla konsumentów. Będą oni mieli możliwość założenia za darmo tak zwanego podstawowego rachunku płatniczego. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację 9 grudnia 2016 roku i zmiany zaczynają obowiązywać w lutym br.


Czym jest bezpłatny rachunek?


Jest to rachunek podstawowy pozwalający na wykonywanie podstawowych transakcji, takich jak opłacanie rachunków, otrzymywanie różnego rodzaju wpłat, dokonywanie zakupów, w tym również przy pomocy karty wydanej do rachunku (z pominięcem kart kredytowych). Istotne jest, że z rachunkiem podstawowym nie będą mogły być powiązane kredyty.

 

Dla kogo?


Darmowy rachunek podstawowy dostępny będzie jedynie dla tych, którzy nie posiadają innych rachunków płatniczych w walucie polskiej, prowadzonych przez instytucje bankowe, czy kasy spółdzielcze.

 

Jak tłumaczy Kancelaria Prezydenta, celem zmian jest „podniesienie poziomu tzw. ubankowienia społeczeństwa”. W Polsce wciąż wiele osób, głównie starszych, nie posiada rachunków bankowych. Bezpłatne konta będą miały ich zachęcić do korzystania z bankowości i tym samym polepszenia stanu w tym zakresie.

 

Wybierz najlepsze konto dla siebie

Kategorie wpisu: konta osobiste
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Masz pytania? Prosimy
o wypełnienie
formularza kontaktowego
 
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW