Uwaga! Atak na konta w mBanku

2016-07-15 17:19:10, komentarzy: 0

"Uwaga na fałszywe maile wyłudzające loginy, hasła do bankowości internetowej i dane kart płatniczych" - głosi komunikat opublikowany dzisiaj na stronie głównej mBanku.

 

Ostrzeżenie pojawiło się w związku z fałszywymi wiadomościami email, wysyłanymi do klientów banku. mBank ostrzega, że ich celem jest wyłudzenie identyfikatorów i haseł do konta. Wyłudzane są także dane kart płatniczych.

 

mBank pokazał przykładową treść takiej fałszywej wiadomości email, zatytułowanej "Twoje konto mBank zostało zablokowane."

 

Źródło: www.mbank.pl

 

Zawarty w mailu link przekierowuje do strony łudząco podobnej do oficjalnej strony mBanku. Połączenie jednak nie jest szyfrowane. Sposób logowania wygląda tak samo, jak w przypadku prawdziwej strony banku. Po podaniu loginu i hasła pojawia się prośba o podanie danych karty płatniczej. Mogą równiez przychodzić sms'y z hasłami do autoryzacji.

 

Oficjalny apel mBanku głosi:


"Pamiętaj! Bank nigdy nie poprosi o podanie takich danych! Jesli otrzymałeś wiadomość od przestępców i kliknąłeś w link i/lub wpisałeś dane karty, jak najszybciej skontaktuj się z nami dzwoniąc na mLinię pod numerem 801 300 800, zmień hasła dostępu oraz zastrzeż kartę, której dane podałeś! Jeżeli wprowadziłeś kody sms na fałszywej stronie, sprawdź jakich operacji dotyczyły hasła i anuluj je."

 

Kartę można również zastrzec samodzielnie na stronie internetowej nBanku w zakładce Moje Finanse -> Karty -> Zastrzeż kartę, wybierając z listy rozwijanej "Karta skradziona" i potwierdzając operację.

 

Oferta kont osobistych.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Masz pytania? Prosimy
o wypełnienie
formularza kontaktowego
 
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW