Wymiana waluty online. Jak to działa?

2016-02-10 12:30:36, komentarzy: 0

Coraz częściej i coraz więcej dokonujemy transakcji przy uzyciu obcej waluty. Zakupy on-line w zagranicznych sklepach internetowych, czy też spłaty kredytów (przede wszystkim hipotecznych) wymagają z reguły wymiany złotówek na potrzebną nam walutę. W Polsce najczęściej wymienianymi walutami są franki szwajcarskie (z racji dużej ilości spłacanych w tej walucie kredytów hipotecznych), euro, dolary amerykańskie oraz funty brytyjskie.
Tradycyjne punkty wymiany walut – kantory, są dobre, jeśli potrzebujemy mieć w ręce gotówkę. Natomiast, jeśli dokonujemy przelewów, płacimy za zakupy w internecie, niezbędne jest posiadanie wymienionych pieniędzy na właściwym koncie bankowym. Wtedy lepszym rozwiązaniem są kantory internetowe, które cieszą się coraz większą popularnością w Polsce.

 

Czym są kantory internetowe i w jaki sposób działają?


Kantory internetowe działają podobnie jak ich stacjonarne odpowiedniki z tą różnicą, że transakcji dokonuje się bezgotówkowo – on-line – z pozycji komputera, tabletu, smartfonu itd. Ich przewagą nad placówkami stacjonarnymi jest nie tylko czas dokonywania transakcji, ale również często znacząco niższy spread. Oznacza to, że kursy walut są korzystniejsze. Dlatego też kantory internetowe wciąż zyskują na popularności i ilość ich klientów stale wzrasta. Kupując co miesiąc franki szwajcarskie na potrzeby spłaty kredytu hipotecznego i korzystając z kantorów internetowych, można zaoszczędzić od kilkudziesięciu do stu złotych na transakcji. Rocznie daje to duże oszczędności, nie mówiąc już o oszczędnościach w całym okresie kredytowania, czyli przeważnie około 30 lat.

 

Korzystanie z internetowych kantorów walutowych nie jest skomplikowane. Chcąc wymienić pieniądze, klient musi wcześniej posiadać przynajmniej 2 konta bankowe: jedno złotówkowe, a drugie w walucie, którą chce kupić (lub sprzedać). Większość banków daje możliwośc otwarcia konta walutowego online (np. mBank). Następnie należy założyć profil w wybranym kantorze internetowym (np. Walutomat, RKantor) i podać numery dwóch kont bankowych, o których mowa wyżej. Następnym krokiem jest wybranie kwoty, jaką chce się wymienić i przelanie odpowiedniej ilości pieniędzy na podany przez kantor numer konta. Pieniądze automatycznie będą wymienione na interesującą nas walutę lub, jak w przypadku Walutomatu, klient sam wybierze kurs, po jakim zainteresowany jest walutę kupić/sprzedać.

 

W zalezności od tego, w jakim banku mamy konto oraz z jakich kont korzysta dany kantor internetowy, pieniądze mogą się znaleźć na naszym koncie już po chwili. Cała transakcja może również trwać aż do 2 dni, jeśli jest wymagany przelew pomiędzy różnymi bankami.

 

Wymiana walut przez internet jest nie tylko nowoczesna, ale też daje realne korzyści.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Masz pytania? Prosimy
o wypełnienie
formularza kontaktowego
 
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW